İzmir Modern Kent Bilgi Sistemleri Etkinliğine Belediyelerin İlgisi Büyüktü


İzmir “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” etkinliği belediye başkanları ve SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya’nın da katılımı ile 17 Nisan Salı günü İzmir Swissotel’de gerçekleşti. Etkinliğe katılan belediyeler kentlerin ve kentlilerin gün geçtikçe artan ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış modern kent bilgi sistemi uygulamalarını daha yakından uygulamalı olarak inceleme fırsatı buldular.

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Bilişim Vakfı'nın (TBV) birlikte organize ettiği 7. eTR Ödülleri Yarışması'nda “Akıllı Kent Otomasyon Sistemi” (AKOS) projesi ile 'eBelediyecilik Özel Başarı Ödülü' başta olmak üzere 6 ödül kazanan SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri A.Ş. 17 Nisan Salı günü İzmir’de gerçekleşen modern kent bilgi sistemleri etkinliğinde yerel yönetimlerin tüm bilgi teknolojileri uygulamalarını konsolide eden “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” çözümünü tanıttı.

E-devlet sistemleri ile uyumlu yazılımları içeren “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” çözümü, şirket yöneticilerinin yaptığı detaylı sunumlar ve “Akıllı Tünel” konsept kurulumu içerisine yerleştirilmiş çeşitli uygulama demoları ile katılımcı belediyelere tanıtıldı. “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” modern kent bilgi sistemleri; gerçek-zamanlı bilgiye dayalı karar almayı mümkün kılan çözümleri, belediyelerin tahakkukların arttırılmasına yönelik uygulamaları ve vatandaş-odaklı modülleri ile katılımcı belediyelerin beğenisini topladı.

Bilginin doğru kullanımı ile kentlerimizin kendi kendilerine yeter hale gelmelerinin Türkiye’nin kalkınması açısından öneminin vurgulandığı etkinlikte, SAMPAŞ modern kent bilgi sistemi çözümlerinin belediyelere ve vatandaşlara sağladığı imkan ve faydalar uygulamalı olarak gözler önüne serilmiş oldu.

SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri’nin çözüm ortağı ORACLE ile düzenlediği etkinliğe katılan SAMPAŞ İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya: “Türkiye’nin bilgi toplumu olma sürecinde sorunlarını bilen ve sorunlarına kalıcı çözümler üreten kentler ilerleyecek, böylece önce kendilerini sonra da ülkemizi kalkındıracaklar. Bu çerçevede kentlerimiz için bilginin kullanılabilir hale getirilmesi sağlanmalı ve buna uygun projeler geliştirilmelidir. Bugün SAMPAŞ gelişen teknolojinin hep bir adım ilerisinde olmayı, ülkemizin kalkınması için her gün bilgi teknolojileri çözümleri üretmeyi ve geliştirmeyi en önemli ilkesi haline getirmiş bir kurumdur. “ şeklinde konuştu.

SAMPAŞ modern kent bilgi sistemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için www.sampas.com.tr ve www.akillikentler.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı 04/12/2018 9:02:11 tarihinde eklendi. 04/12/2018 9:02:11 tarihinde düzenlendi.