Malatya'nın Kent Bilgi Sistemi Projesine Uluslararası Ödül


Seul Belediye Başkanı Won Soon Park'ın başkanlığını yürüttüğü We-GO tarafından, hizmet, verimlilik, gelişen şehir, kent yönetimi ve dijital paylaşım kategorilerinde düzenlenen “Akıllı Şehirler” yarışmasında, Malatya Belediyesi tarafından SAMPAŞ işbirliği ile hazırlanan Kent Bilgi Sistemi projesi “kent yönetimi” kategorisinde ödüle layık görüldü.
Türkiye'den, Malatya Belediyesi’nin de ödül aldığı yarışmada, diğer kategorilerde ise Kanada, Finlandiya, İspanya, Göney Kore ve Tayvan ülkelerinden yerel yönetimler ödüle layık görüldü.

İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen yarışmanın ödül törenine Malatya Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Güven katıldı. Malatya Belediyesi'nin ödülü, Barselona Başkonsolosu Haldun Koç'un da hazır bulunduğu törende, Seul Belediye Başkanı Won Soon Park ve Barselona Belediye Başkanı Xavier Trıas tarafından verildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Güven, Uluslararası Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya E-Devlet Teşkilatı (WEGO) tarafından düzenlenen yarışmada kazandıkları ödülü, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a sundu. 

MAKBİSLE MALATYA'NIN ALTYAPISI DİJİTAL ORTAMDA 

Malatya Belediyesi Kent Bilgi Sistemi projesi; bütün altyapı kurumlarının grafiksel hat bilgilerinin -hazırlanan yazılım üzerinden - sözel ve grafiksel veriyle toplanarak, bütün paydaşlarının her ortamda istediği şebeke bilgisini görebilmesi sağlanmaktadır. Sistem sayesinde ilgili kurumlar tarafından belirlenmiş iş planlarına göre yapılacak yatırım ve kazı faaliyetleri organize edilebilmektedir. 

Proje, şehir bünyesindeki tüm altyapı kurumları arasında bilgi paylaşımı için bir platform oluşturup; altyapı çalışmalarının eş zamanlı yapılmasını sağlayarak mükerrer kazıları engellemeyi; ayrıca, altyapı kurumlarının şebeke bilgilerini sayısal ortamda oluşturmasını ve periyodik olarak güncellenmesini sağlayarak verilerin sürekli sağlıklı kalmasını amaçlıyor. 

Bu yazı 04/12/2018 9:06:25 tarihinde eklendi. 04/12/2018 9:06:25 tarihinde düzenlendi.