Kentsel dönüşüm, CEBIT'te masaya yatırılıyorSAMPAŞ, Avrasya'nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında 30 Kasım'da düzenlenecek "Akıllı Kentlerde Kentsel Dönüşüm Zirvesi"nde, bu alanda yürüttüğü altyapı çalışmalarını masaya yatırıyor.

31 yıllık tecrübesiyle belediyelerin ve kamu kuruluşlarının bilgi teknolojileri ihtiyacını karşılayan SAMPAŞ, 29 Kasım – 2 Aralık tarihlerinde Yeşilköy CNR Expo'da düzenlenecek CeBIT Bilişim Eurasia 2012'ye katılıyor. Avrasya'nın en büyük bilişim fuarı olarak adlandırılan ve bilişim firmalarının yanı sıra işinde bilişimi kullanan tüm dikey sektör firmalarını, kamu kurumlarını ve medya kuruluşlarını bir araya getiren CeBIT Bilişim Eurasia'da SAMPAŞ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın yanı sıra, belediye başkanları ve yerel yönetim temsilcilerinin de katılımıyla 30 Kasım Cuma günü düzenlenecek "Akıllı Kentlerde Kentsel Dönüşüm Zirvesi"nin ana sponsorluğunu üstlendi.

SAMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya'nın da konuşmacı olarak katılacağı zirvede, Türkiye'nin kentsel dönüşüm vizyonundan yola çıkarak, bu süreçte belediyeler ile gerçekleştirilen kentsel proje yönetimi işbirlikleri ve sunulan altyapı çalışmalarıyla ilgili tüm detaylar paylaşılacak. SAMPAŞ'ın ana sponsorluğunu üstlendiği zirveden sonra düzenlenecek çalıştayda ise, Türkiye'nin en çok takip edilen gündem maddelerinden kentsel dönüşümün önemi, şehirlerimiz için değeri ve bu süreçte kat edilecek aşamalar tartışılacak. Kentsel dönüşüm sürecinin temel taşlarından bilişimin süreçle entegresyonunun ayrıntılandırılacağı buluşmada, bu alanda yürütülen çalışmaların fiziksel uygulamalarının yanı sıra projelerin vatandaşa yansıması görüşülecek.

Gelecekteki iş stratejilerinin temel bir parçası olan bilişim, hemen her sektörde yeni iş alanlarının açılmasını ve sektörün büyümesini sağlıyor. Sektörün ihtiyaçları ve eğilimi doğrultusunda yenilenen yapısıyla CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl da sektördeki hızlı gelişime ayna tutacak; gündemi ilgilendiren konu ve ihtiyaçların altını çizerek doğru çözümleri katılımcılara sunacak.

Bu yazı 04/12/2018 9:05:53 tarihinde eklendi. 04/12/2018 9:05:53 tarihinde düzenlendi.