Kadirli Belediyesi AKOS Anlaşması


Başkanımız Dr. Ömer Tarhan, Ülkemizde hızla yaygınlaşan ve Belediyeler ile halkın iletişiminde çağdaş ve etkin çözümler sunan e-belediye" uygulaması sizlere en çağdaş hizmeti sunmayı hedefleyen bizlerin yoğun uğraşlarıyla siz değerli Kadirli'lilerin hizmetine sunulmuştur dedi.

Kadirli belediyesi e-belediye uygulaması hizmete girdi. Sülemiş Turistik tesislerinde düzenlenen toplantıda projenin tanıtımı yapıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Dr. Ömer Tarhan, Ülkemizde hızla yaygınlaşan ve Belediyeler ile halkın iletişiminde çağdaş ve etkin çözümler sunan e-belediye" uygulaması sizlere en çağdaş hizmeti sunmayı hedefleyen bizlerin yoğun uğraşlarıyla siz değerli Kadirli'lilerin hizmetine sunulmuştur dedi. Bu proje ile Kadirli ilçemizin ihtiyaçları, beklentileri, ailelerin ekonomik şartları ortaya çıkacak, bu tablolar ışığında Kadirli ilçemizin planlanması daha objektif belirlenip, çözüm yolları daha da geliştirilebilecektir diyen Başkan Tarhan şunları söyledi; "Belediyemiz ile ilgili tüm konularda "www.kadirli.bel.tr"den bilgi sahibi olabileceğiniz gibi ihtiyaç duyduğunuz belediyecilik hizmetlerinden de kuyruklarda beklemeden, yollarda trafik stresi ve yorgunluk yaşamadan evinizden yada işyerinizden internete girebildiğiniz her ortamda tüm yükümlülüklerinizi yerine getirebilirsiniz. Belediyemiz tarafından Kadirli İlçemiz genelinde KENTSEL OTOMASYON SİSTEMİ isimli projenin çalışmaları başlamıştır.

Bu proje ile birlikte ilçemizin ihtiyaçları, beklentileri, ailelerin ekonomik şartları ortaya çıkacak bu tablolar ışığında Kadirli İlçemizin planlaması daha objektif, belirlenip çözüm yolları daha da geliştirilebilecektir. Hedeflenen stratejik amaçlara biran önce ulaşabilmek için size gelecek KİMLİK BELGESİ'ni ibraz eden görevlilere yardımcı olunmasını sorulan sorulara titizlikle cevap verilmesini önemle rica ediyorum" şeklinde konuştu.

Sampaş Genel Müdür Yardımcısı Ali Demir Akgünlü ise sistemde; Belediye Sözel Bilgi Sistemi, Belediye Coğrafi Bilgi Sistemi, Belediye Entegre Bilgi sistemi, Vatandaş İlişkiler Yönetimi, İnternet Belediyeciliği, Telefon Belediyeciliği, Kiosk Belediyeciliği, Mobil Belediyeciliği, SMS Belediyeciliği, Veri ve İçerik Üretim, Dijital Arşiv, Saha Çalışmaları Ve analizleri, Tapu Kadastro, imar uygulamaları, Emlak vergi takip işlemleri takip edilir. AKOS Akıllı Kent Otomasyon Sistemi ile şimdiye kadar mevcut olan klasik belediyecilik uygulamaları yerine, modern yöntemler uygulayarak kente hizmet vermeyi kolaylaştırıyor" dedi. Konuşmalardan sonra seminer Proje Koordinatörü Mehmet Pazarcı'nın Akıllı Kent Otomasyon Sistemi'nin nasıl uygulandığına dair görsel gösterim ile son buldu.

Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat, Tedaş Müdürü Faruk Temel, Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Akdoğan, Müftü Orhan Öncü, Kadirli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Tuğrul Talaslıoğlu, bazı banka müdürleri, Okul Müdürleri, belediye meclis üyeleri, Belediye Birim Amirleri ile birlikte mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Bu yazı 04/12/2018 8:30:55 tarihinde eklendi. 04/12/2018 8:30:55 tarihinde düzenlendi.