Çukurova'da Bürokrasinin ortadan kalktığı 7x24 Belediyecilik Hizmeti "AKOS" tanıtıldı


Adana Vali Yardımcısı Reşat Özdemir, Çukurova Kaymakamı Abdülhamit Erguvan, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Sampaş Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, Adana Ticaret Odası Başkanı Şaban Baş, Sampaş Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Ilıkcan ile Çukurova Belediyesi çalışanlarının katıldığı toplantıda Çukurova Akıllı Kent Otomasyon Sistemi tanıtıldı.

Kente hizmet için kente dair doğru bilgileri güncel hali ile bilmek ve kentin yapısını tanımak gerektiğini belirten Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan Akıllı Kent Otomasyon Sistemi ile Çukurova'da bunların sağlanacağını ve hizmetin günün her saatinde vatandaşın ayağına gideceğini kaydeden Arıkan, "Tüm belediye hizmetlerinden ayrıcalıksız herkes eşit şartlarda yararlanacak. Kayrımcılık, ayrımcılık ortadan kalkacak. Her iş için artık vatandaşın belediyeye gelmesine gerek kalmayacağını belirtti.

Sampaş Genel Müdürü Şekip Karakaya bu projenin bir yönüyle sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, "Bu uygulama, vatandaşların, sunulan tüm hizmetlerden belediyeye gelmeden faydalanmasını sağlıyor ve en yüksek teknolojiler kullanılıyor. Türkiye, 80'li yıllardan itibaren hızlı bir kentleşme süreci yaşadı. Bunun sonucu olarak göç edenler sorunlarını beraberlerinde getirdi. Bu nedenle proje bir yönüyle sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje ile vatandaşların ihtiyaçları, beklentileri, ailelerin ekonomik şartları ortaya çıkacak, bu tablolar ışığında Çukurova İlçesi'nin planlaması daha objektif belirlenip, çözüm yolları daha da geliştirilebilecektir. Ayrıca, yöneticiler yurttaşların ne istediğini, beklediğini, vatandaş da belediyenin tüm hizmetlerini doğru şekilde anlayacaktır. Bizim temel hedeflerimizden birisi, kentlerin kendilerine yeter hale gelmesini sağlayacak altyapı hizmetlerini bu projeyle gerçekleştirilmesi. Akıllı Kentler çalışmasıyla, kentin, üretim değerlerinin, üretim kapasitesinin, insan gücünün tespit edilmesine ve sonuç itibariyle ekonomiyi yukarıya çekecek çözümler geliştirilmesine katkı sağlıyoruz" dedi.

Bu yazı 04/12/2018 8:37:56 tarihinde eklendi. 04/12/2018 8:37:56 tarihinde düzenlendi.